Liczba wpisów: 329
oczekujących: 0

Katalog witryn

Strony podróżników i wędrowców

Wakacje i wycieczki w górach
Karpaty - Beskid Sądecki
2026-02-20
Wakacje i wycieczki w górach
Do Schroniska pod Bereśnikiem i kilkugodzinna trasa do Łącka
Beskid Sądecki - Do Schroniska pod Bereśnikiem i kilkugodzinna trasa do Łącka
Spakowaliśmy się wczesnym rankiem i ruszyliśmy przez centrum Szczawnicy w poszukiwaniu żółtego szlaku na Bereśnik. Szło się w miarę dobrze, chociaż dzień zaczynał się tak jak miniony.
mynaszlaku.pl
opublikowano: 2014-03-05
Wakacje i wycieczki w górach
Karpaty - Gorce
2012-08-24
Wakacje i wycieczki w górach
Na gorczańskim szlaku Turbacz
Gorce - Na gorczańskim szlaku Turbacz
Kolejny tydzień i po raz kolejny zapowiadała się ładna pogoda. Od kilku tygodni planowaliśmy wypad na Turbacz – najwyższy szczyt Gorców i centralny punkt całego pasma.
mynaszlaku.pl
opublikowano: 2012-11-02
Wakacje i wycieczki w górach
Karpaty - Beskid Żywiecki
2013-05-10
Wakacje i wycieczki w górach
Piątkowa wyprawa na Babią Górę
Beskid Żywiecki - Piątkowa wyprawa na Babią Górę
Po maturalnych zmaganiach postanowiliśmy pojechać w góry, a konkretnie w Beskid Żywiecki i jakoś odreagować trudy egzaminów. Do tego pasma zawitaliśmy po raz pierwszy od początku naszych górskich wędrówek.
mynaszlaku.pl
opublikowano: 2013-05-11
Wakacje i wycieczki w górach
Karpaty - Spisz i Pieniny
2014-02-20
Wakacje i wycieczki w górach
Szlakiem przez Pieniny i dalej Drogą Pienińską do Szczawnicy
Spisz i Pieniny - Szlakiem przez Pieniny i dalej Drogą Pienińską do Szczawnicy
Szczawnica od samego poranka spowita była w gęstej mgle. Wiedzieliśmy, że gdzieś tam wyżej świeci piękne słońce i trzeba się tam jak najszybciej dostać. Wysiedliśmy na pierwszym przystanku i udaliśmy się na Drogę Pienińską, najpierw przechodząc przez most, a następnie mijając przystań flisacką. Po 10 minutach drogi skręciliśmy na niebieski szlak, prowadzący na Szafranówkę. Podeszliśmy około 100 metrów i dotarliśmy do Schroniska PTTK na Orlicy. Od schroniska ruszyliśmy leśną ścieżką i jest to chyba najtrudniejszy odcinek tej części trasy, trwający zaledwie kilkanaście minut. Mgła nie ustępowała i z przełęczy nie mieliśmy żadnych widoków. Przekroczyliśmy granicę ze Słowacją i skierowaliśmy się do miejscowości Leśnica. Prowadził nas przez całą drogę szlak żółty. Trasa była bardzo błotnista, ale za to słońce coraz częściej się pokazywało. Przed samą słowacką miejscowością, dobrze było widać pienińską Sokolicę. Po przejściu przez centrum Leśnicy, dotarliśmy do mostu i kontynuowaliśmy podróż, już w kierunku Czerwonego Klasztoru w Sromowcach Niżnych. Jest to bardzo widokowa trasa, dająca możliwość obejrzenie Trzech Koron od drugiej strony. Dojście do niezbyt wysokiego szczytu o nazwie Targov nie jest trudne i prowadzi po leśnej i ubitej drodze. Na samym szczycie można odpocząć, usiąść na ławce, a wychodząc na polanę podziwiać piękne widoki. Zostaliśmy tam na chwilę, a potem ruszyliśmy w dalszą trasę. Podążając dalej, oglądaliśmy Trzy Korony od strony, której jeszcze nie znaliśmy, a ponadto szczyty: Nowa Góra, Macelową, Stredny Diel czy Holica. Chwilę później widoki już się skończyły i weszliśmy do lasu. Przez 2 kilometry gdzieniegdzie wyłaniały się okoliczne górki. Gdy wyłoniliśmy się spośród drzew, dało się dostrzec przełom Dunajca. Zanim dotarliśmy do kolejnej z miejscowości, to zatrzymaliśmy się na Przełęczy pod Klasztorną Górą (Sedlo Cerla). Tam były nie tylko krajobrazy pienińskie, ale także tatrzańskie. Szkoda, że nie były takie jak kilkanaście dni temu na Wysokiej. Po kilkukilometrowej trasie ze Szczawnicy, dotarliśmy wreszcie do Czerwonego Klasztoru leżącego w Sromowcach Niżnych. Miejscowość tętniła życiem. Wiele osób spacerowało, niektóre wybierały się dopiero na Okrąglicę. Była godzina 12:30, dlatego tak jak planowaliśmy, poszliśmy do schroniska na obiad. Zabawiliśmy tam dłuższy czas. Jakoś nie chciało nam się tego miejsca opuszczać. Tak jak myśleliśmy, w Szczawnicy byliśmy około 17. Zrobiliśmy jeszcze małe zakupy i poszliśmy jeszcze szukać miejsca noclegowego. Było bardzo dużo wolnych miejsc, chociaż jeszcze trwały ferie. Do zobaczenia na szlaku !
mynaszlaku.pl
opublikowano: 2014-03-02
Wakacje i wycieczki w górach
Karpaty - Beskid Wyspowy
2013-03-24
Wakacje i wycieczki w górach
Wiosenny Jaworz w zimowej scenerii
Beskid Wyspowy - Wiosenny Jaworz w zimowej scenerii
Pogoda na ten weekend zapowiadała się fantastycznie. Piętnaście stopni na minusie, mocno grzejące słońce, prawie jeden metr śniegu w tym paśmie i głód górskich wrażeń zadecydowały o zaplanowaniu wyprawy na Jaworz.
mynaszlaku.pl
opublikowano: 2013-03-28
1 / 1
Kontakt     Ostatnia aktualizacja: 2016-06-11 13:04:44     Polityka prywatności